| RastaMAN222 a întrebat:

Vara asta am baut destul de mult,aproape in fiecare zi si aseara cand terminasem de baut un bidon de bere imi venea sa urinez si m-am abtinut putin si din senin a inceput sa ma doara rinichiul stang ca toti dracii, mai bine zis am crezut ca pic de durere? Ce ar putea fi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Ar putea fi litiaza renala, altfel spus piatra-nisip la rinichi. Berea e un bun diuretic si e chiar recomandata pentru mobilizarea calculilor, in cazul in care este posibila eliminarea lor pe cale naturala. Poate fi si o raceala. Cel mai corect ar fi sa faci o ecografie.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Poti face nisip sau piatra la rinichi din cauza sedimentelor din bere pe care tu nu le poti observa la fel ca si calvarul din apa.Cu cât consumi cantităti enorme cu atat mai mult poti avea aceste 2 probleme la rinichi.Fa un ecograf si vezi rezultatul.Meriti"a doua sansa"

| alex15ccc a răspuns:

Imi pare rau sa-ti zic, dar clar ai cancer...
Cauta-ti un loc de veci bun...