| anonim_4396 a întrebat:

Salut,Vitamax capsule este bun daca am lipsa de calciu si magneziu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai bine ai lua strict suplimnte de calciu si magneziu daca doar astea iti lipsesc. Suplinesc cum trebuie deoarece contin o doza mai mare.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este bun, chiar daca are calciu si magneziu in componenta lui, procentajul este atat de mica, ca nu te ajuta.
Tu ai nevoie de un flacon de Calciu si unul de Magneziu, ca sa suplimentezi lipsa din corp.