| StoicaAndi a întrebat:

Salut vreau sa slabesc.Am 10 ani 58 kg si 1.60.Stiu e cam mult. Vreau sa slabesc repede in 2 luni macar vreo 12 de kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mimi11 a răspuns:

Roag-o pe mama ta sa te duca la un nutritionist sa iti fixeze o alimentatie sanatoasa si echilibrata.Incearca sa faci un sport de ex volei, handbal, baschet chiar si dansul ajuta iti vorbesc din proprie experienta. Cand am terminat clasa a8-a aveam 55 de kilogramne la 1 m si 50.Am fost la medic, mi-a recomandat un sport si in plus mi-a facut o dieta super...am reusit sa slabesc 10 in cateva luni ..deci merita.Asculta-mi sfatulhappy.

2 răspunsuri:
| oNNeRuNN a răspuns:

Tias recomanda sa faci sport(alearga de ex)si sa mananci fructe si legune multe
funda?

| positivity a răspuns:

Bună.
Ai de-abia 10 ani, de ce vrei să slăbeşti? În toată viaţa ta, vei avea timp. Nu crezi că te grăbeşti?
Oricum, poţi slăbi alergând în fiecare seară câte jumătate de oră, sau chiar mai mult.
Trebuie să ai grijă la alimentaţia ta de zi cu zi, şi ar trebui să încetezi cu snacks-urile şi sucurile cu coloranţi, pentru că nu îţi fac deloc bine.
Deci, în principiu, fă mult sport, mănâncă corect şi ai să vezi ce rezultate obţii după. =)

O zi bună.