| ProAnorexia a întrebat:

Ma puteti ajuta cu o dieta destul de usoara si cu ajutorul careia sa slabesc repede? Adevarul e ca parintii mei nu prea mananca sanatos(parerea mea) si macar eu sa incerc sa nu mai consum ceea ce consuma ei.
Am 16 ani, 1.60m si 53-55 kg.Stiu ca e cam mult si vreau cat mai repede sa slabesc.Am incercat cu infometarea, dar nu rezist mai mult de 2 zilesad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MissYouToo a răspuns:

Cel mai usor e, sa incerci sa te feresti de dulciuri, paine, bauturi carbogazoase, orice produs de patiserie si sa mananci mai multe fructe, salate, iaurt degresat, legume si carne la gratar sau pur si simplu fierte. E cel mai bine sa iti faci tu o "dieta" decat sa tii una deja stabilita de cineva, pentru ca nu o poti tine toata viata, si daca slabesti, vei pune la loc, chiar si dublu! Bafta!

2 răspunsuri:
| MissYouToo a răspuns:

Si sa nu uiti de mult, mult sport! Poti sa alergi cu o prietena seara, sa faci abdominale si multe alte exercitii care te ajuta (gasesti pe youtube, foarte multe).

| MadutzaB a răspuns:

Nu mai face prostia sa te infometezi,ca pe langa faptul ca reusesti cateva zile sa nu mananci, atunci cand mananci iar te ingrasi si mai mult, dar pe langa asta iti distrugi stomacul si ficatul.Cel mai bine este sa mananci mancaruri mai putin grasebig grine exemplu ferestete de carne de porc.Mananca fara paine.Nu consuma alimente fast-food pentru ca astea te ingrasa cel mai mult.