| anonim_4396 a întrebat:

Boona.am 14 ani si vreau sa slabesc.am 56 kg.cum poth sa slabesc mai repede? xoxo maibatting eyelashes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| User a răspuns:

Boona, incearca coora coo mere. Mananci nooma mere toata ziooa. Slabesti garantat maibatting eyelashes

| Denisse_8813 a răspuns:

Mananca des si putin, produse naturale(nu chipsuri si alte prosude acest gen), incearca sa eviti grasimile, prajelile, mancarea prea sarata(sarea retine apa in corp). Mai pe inteles mananca multe fructe, legume, carne alba(fiarta, fripta, facuta la cuptor... oricum numai prajita nu!) si mult sport, daca poti zilnic macar 20-30min(aerobic, exercitii de tonifiere, eu iti recomand sa incerci sa le combini) si ai mai putea folosi in acelasi timp produse naturiste care sa te ajute la arderea celulitei. La mine a avut rezultate, 2kg pe saptamana. happy

| Gabystelistu95 a răspuns:

Du-te pe afara in parc de exemplu si alearga cel putin 30 de minute, maine iar o sa incepi sa iesi afara si sa alergi 30 de minute si tot asa pana slabesti.

| Criiss16 a răspuns:

Nu mînca după ora 19, manâncă puţin şi des, fă multă mişcare.

| Alex_9605 a răspuns:

Pune un ciolofan pe tine, o galeata pe cap si dai bataie la alergat in fiecare seara. Da alergatura tata nu gluma.

| s.m. a răspuns:

Nu manca alimente ce contin grasimi in primul rand, mananca multe legume si ...seara inainte de somn, nu prea e indicat sa mananciwinking bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai manca paine ci paine meagra manca dulciuri bea suc mananca mereu nu manca idimineat manaca de 5 ori pe zi si slabesti (obez)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mananca supe nu mai manca paine multa mai ales seara

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu manca seara

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer si iop am tot 14 ani da iop nu sunt grasa la varsta me am doar vreo 50 de kg dar am burta mare si soldurile si nu stiu cum sa scap de ele va rog sa ma ajutati daca puteti posy:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer si iop am tot 14 ani da iop nu sunt grasa la varsta me am doar vreo 50 de kg dar am burta mare si soldurile si nu stiu cum sa scap de ele va rog s ama ajutati daca puteti posy:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am 14 si am 59 de kg si am picioarele foarte grase si nu stiu ce exercitii de picioare sa fac!?! si vreau sa slabesc in 2 luni cel putin 4 kg dar nu cred ca reusesc asa ceva laughing...va rog sfatuiti-ma!

| Carouri a răspuns:

Nu incerca sa mananci mai putin ca nu e sanatos. incearca sa nu mai mananci asa multa carne. dulciuri, si fa mult mult sport.

| snowman a răspuns:

Dimineata te speli pe fata in primul rind dupa faci exercitii de incalzire
ziua(12. 00,, 13. 00) de la 12 pina la 13 faci exerciti de incalzi si esi afara sa alergi
seara 18. 00 pina 18. 30 incalzirea dupa asazari 10...
cintd vei minca: peste 2 ore se face sport si dupa 2 ore poti minca
dar maninca:
cit mai multe legume fructe
nici un fel de carne nici zahar nici sare nimica ce e adaugat cu ulei, NICI UN FEL DE DULCIURI (poti 1 sau 2 maximu)

| m0nica a răspuns:

Si eu am 14 ani. si tot vreo 56 de kg. nu sunt grasa. numai ca burta. ea e mai mare laughing. si sincer.cred ca am sa urmez sfaturile tongue. mersi mult :Xhee hee