| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, acum cam o luna am avut un ulcior destul de mare la pleoapa inferioara ochiului stanga (stiu ca era ulcior pentru ca era dureros si am mai avut in trecut unele mai mici). A durat cam o saptamana si ceva pana s-a spart. Chestia e ca si in prezent inca se mai vede ca o bubita rosie ceva mai mica de dimensiunea unui cos iar pleoapa este inca cumva cazuta si usor rosie deoarece a fost destul de mare. Credeti ca se va duce definitiv pana la urma sau va ramane asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Eu am avut vreo 6 ulcioare, 3 la un ochi, alte 3 la celălalt, cum trecea la unu, venea la celălalt.
Acum nu mai am nimic nimic la ochi!
Nici atunci nu am mai avut, după ce mi-au apărut de câteva ori, au dispărut cum au apărut și nu au lăsat vreun semn.
Deci nu ar trebui să îți faci griji.

1 răspuns:
| Nirvanaaa a răspuns:

Nu rămâne așa.