| 14dariuuus a întrebat:

Salutare! Am o întrebare. Alunitele se pot modifica atunci când ești copil? De când am auzit ca dacă ai alunita și se modifica sau are o culoare neuniforma, poate fi cancer, îmi e frica. Am o alunita ovala maro deschis, cu un punct negru si am impresia ca acel maro deschis se extinde puțin. Alunita nu e mare, e mica. Poate fi cancer? Sau ce șanse sunt sa fie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Poate fi cancer daca alunita are culoare neuniforma, isi modifica marimea, forma, textura etc. Ai putea sa ii faci poze periodic, cu un obiect mic langa ea (poate o moneda sau un capac mic de la instrumente de scris), ca sa iti dai seama de eventuale schimbari.