| questsoul a întrebat:

Salutare, ce înseamnă "family record book" in calitate de document cerut la angajare? /

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

In Romania este cunoscut sub numele de "livret de familie".
Vezi, in link, detalii privind eliberarea la cerere a livretului de familie :http://www.starecivila1.ro/livret-familie/

| questsoul explică:

Dar acest document ce ar trebui sa insemne:
A complete birth certificate with filiation?

Va mulțumesc pentru răspunsuri.

| danutz2006 a răspuns:

Sa fie vorba oare de livret de familie?