| Alexander21 a întrebat:

Salutare colegilor! Cum se poate face o dieta de ingrasare? Stiu ca e putin ciudat, dar oricat as manca, oricate vitamine, proteine, alimente as consuma, tot aceeasi greutate am.Mentionez faptul ca nu am nici o problema in sange, si nici alte boli, sunt perfect sanatos, dar greutatea e sub limita normala cu 6 kg.Si lucrez pe 3 schimburi, dar mesele tot le iau (si mananc foarte mult). Ce sfaturi aveti? Multumesc, dau funda la un raspuns bun si voturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Trinitygen a răspuns:

Carne de porc, porc, porc, porc. Du-te si indoapa-te la Burger King si McDonald's! in cateva saptamani te ingrasi garantat!

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

...omule mananca la fast-food si evita miscarea, daca tot vrei sa te ingrasi!
milk-shakeul ingrasa foarte mult!

| Bubless a răspuns:

Ai putea sa mananci seara cat de tarziu.
Sa te ingrasi nu este foarte greu, cel mai greu este sa slabesti. Daca vrei sa iei ceva kilograme ar trebui sa mananci fast-food, dulciuri, si in 2 luni ne vei spune ca vrei sa scapi de cateva kilograme. Dar tin sa mentionez ca nu este sanatos.
Multa sanatate!

| ioscry a răspuns:

Si eu am avut aceiasi problema iti dau eu un sfat util mananca cati mai multi cartofi prajiti dar sai mananci cu paine si antr-o luna ai sa pui 3-4 kg garantat

| olga_6863 a răspuns:

Am o prietena cu aceasta problema, ea a inceput sa mearga la fitness face exercitiili necesare dupa care merge acasa si maninca bine, vad ca are rezultate, dar binenteles depinde mult si de organizmul tau