| Anonim53220 a întrebat:

Salutare. De mult timp, probabil ani, am observat ca am ceva in interiorul ochiului si nu gasesc niciunde explicatie ca sa aflu ce este.

Ideea e ca nu simt nimic, nu ma deranjeaza, dar daca imi misc ochiul, se misca prin interior, din inertie, ca si cum ar fi in umoarea apoasa (intr-un lichid). Asa se comporta miscarea.

Nu e o bulina neagra (ca sa se excluda problemele de retina), dar mai degraba ca o bucata de mizerie maro semi-transparenta. Nu ma deranjeaza dar uneori o observ, mai ales cand privesc catre suprafete deschise la culoare, iese in evidenta.

Acum cativa ani am avut un mic accident la ochiul acela, o crenguta m-a lovit si am avut corneea iritata cateva zile, am ajuns pe la urgente. Se poate oare sa fi patruns ceva atunci? (Putin absurd dar nu am de ce altceva sa ma leg)

Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un rezidu de sange coagulat de la o mica hemoragie vitros? Nu avem de unde sa stim, du-te la un oftalmolog.