| VanHelsing a întrebat:

Salutare, de vineri de la 17:00 au inceput sa mi`se umfle 2 chestii in cerul gurii, una in stanga, una in dreapta shii ma ustura, iar azi observ ca numai sunt asa umflate chestiile alea, dar in schimb am,, roshu" in cerul gurii, ma ustura, ma mananca, cand inghit, astazi fusai la farmacie si imi dete oxacilina.si folosesc si tantum verde spray, beau ceaiuri.suc de lamaie. parca tot degeaba. un,, leac babesc" are cineva? cineva care a mai trecut prin asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| microsedd a răspuns:

Daca ai inceput tratamentul cu antibiotic trebuie sa ai putina rabdare pana incepe sa isi faca efectul findca probabil abia ai apucat sa iei 1 pastila poate chiar doua pana acum ceea ce nu este inca de ajuns pentru ca sa isi faca efectul de asemenea ar fi bine sa iei timp de 5 zile antibiotic chiar daca dupa trei zile ti-a trecut deja uflaturile si durerea, ai mai putea sa iei niste nurofen pentru durere si ca sa ti se mai desumfle amigdalele dar asta numai daca nu esti alergic, si in rest trebuie sa ai rabdare ca trece daca esti pe tratament

2 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Nu este ceva neobișnuit,este un început de răceală.
Este bine că ai început să iei ceva,dar trebuie să ai răbdare.
Spală-te în fiecare dimineață și în fiecare seară pe dinți, pentru că este foarte important.
Mai mult nu poți face, doar trebuie să aștepți și să continui să iei ce ai luat și până acum.

Mult sănătate.

| Stein a răspuns:

Cand racesti ti se umfla cerul gurii o sa iti treaca umflaturile in maxim 2-3 zile (in cazul meu)