| FlosKa a întrebat:

Salutare! Recent am dat peste un anunț pe Facebook care promova serviciile de epilare definitivă în Cluj. Spre deosebire de tehnologia laser, aceștia folosesc metoda IPL, conform informațiilor de pe site-ul Soma Art. Aș dori să aflu păreri despre această tehnică. Ați încercat cineva dintre voi procedura de epilare cu IPL? Cum au fost rezultatele pe termen lung? Aș aprecia orice feedback din experiențele voastre.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Am auzit cu ani in urma despre aceasta metoda, de aceea nici nu doresc sa primesc vreun calificativ raportat la cele ce voi scrie, in acest caz, pentru ca mentionez ca nu am mers sa fac nimic in acest sens desi poate m-ar fi batut gandul la un moment dat desi sunt barbat :)
din ce stiu eu nu este tocmai permanenta aceasta metoda desi i se spune si definitiva pe anumite siteuri si in paleta de servicii... stiu insa ca se face in mai multe sedinte pentru a avea rezultate foarte bune
cred ca o userita care a apelat la aceste servicii te poate lamuri mult mai bine decat mine care stiu asa la mod elementar ce presupune epilarea IPL

https://www.notino.ro/......-le-crezi/
https://epilpoint.ro/epilare-definitiva-ipl/