| MakePeaceNotWar a întrebat:

Salutare, tot in legatura cu tatuajul.
(mai astept raspunsuri si de la cei care lucreaza in domeniu: http://www.tpu.ro/......rk-tribal/ )

Mai am o rugaminte, imi poate da cineva, sau scrie un "articol" despre alergiile care se pot face de la vopselele folosite? Am inteles ca e o sansa mica de infectie la saloane profesioniste asa ca ma intereseaza alergiile :).

Va multumesc pentru raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sekaki a răspuns:

Nu sunt de temut acele alergii, trec odata cu "rana".

2 răspunsuri:
| Deauca a răspuns:

De ce vrei sa iti faci un tatuaj permanent care te-ar putea deranja pe viitor? Daca e o dorinta momentana incearca un tatuaj semipermanent care e mult mai putin costisitor si mai la indemana! Verisoara mea si-a facut un tatuaj semipermanent si e foarte multumita ca nu a ales sa fie definitiv
! Sper ca te-am ajutat! O zi buna!

| Anytta99 a răspuns:

Sansa de infectie este dca acele care sunt folosite, nu sunt sterilizate.