| Andreiusss a întrebat:

De vreo 2 zile am un ganglion imflamat in stanga gatului.Sunt cam cel mai sigur ca am ganglionul imflamat deoarece il pot misca si simti ca e umflat.Nu pot sa respir corect si ma doare gatul, exista momente cand imi este greu sa imi inghit saliva.Cat dureaza o asemea imflamatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Pai ganglionii se inflameaza cand avem o infectie in corp sau mai rar cand avem niste boli.
Ai racit si de asta te doare gatul?
Daca da or sa revina la dimensiunea normala ganglionii cand trece raceala.
Du-te si la medicul scolii daca esti elev sa iti faca o mica examinare si el decide daca iti trebuie tratament - de obicei antibiotice.

1 răspuns:
| anonimg a răspuns (pentru alina2k18):

Subscriu!