| Balonaseplutitoare a întrebat:

am un ganglion limfatic imflamat.
Se afla in partea stanga prin zona amigdalei dar mai jos putin.
Este imflamat de 8 9 zile si vreau sa stiu ce sa fac.
Mentionez ca am fost racit cu tuse productiva.
Ganglionul este moale si se misca cand il imping cu degetul.
Multumesc.
Va rog repede!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

De la raceala este probabil, el odata ce s-a inflamat va ramane asa o perioada adica nu dispare prea repede s ar putea sa nu dispara de tot niciodata doar sa se micsoreze, daca esti ingrijorat mergi la medicul de familie, si nu l mai tot atinge

1 răspuns:
| SilentRain a răspuns:

Du-te medic!