| Alesandrio a întrebat:

Salutare tuturor, acum 12 zile am scos o masea care era destul de infectată de câteva luni, acum dupa 12 zile de la extractie si 12 zile de antibiotice tot mai am infecția si durerea odată cu ea. A mai pățit cineva asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

O greseala aproape de malpraxis as zice, daca un medic ti-a scos maseaua cand ea avea deja infectie! Asta reiese din ceea ce ai scris.
Intoarce-te la acel medic sau mergi la un alt medic dentist, pentru ca nu este de joaca!
Nu stiu daca tu poti da o opinie pertinenta in ceea ce priveste faptul ca inca ai infectie, dar cum am zis este nevoie sa te vada un medic!

| dullcat a răspuns:

Intoarce-te la medicul dentist si explica-i situatia.

| ioana748 a răspuns:

Trebuie sa mergi la dentist sa ți dreneze locul.
Eventual la altul.

| Anonimul151 a răspuns:

Mergi înapoi la acel medic sa vadă ce este. Sau mergi la altul. Însă, mulți stomatologi nu se bagă peste lucrarea altui medic.