| biliuzz a întrebat:

Se mai dau bani pentru donare de sange?sau acum donarea e benevola?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Donarea de sange a fost si este in continuare benevola, adica o faci de bunavoie, deci nu te sileste nimeni, iar acest "efort" este rasplatit cu bonuri valorice. Donatorii de sânge au dreptul să primească, la fiecare donare, o alocaţie de hrană sub forma tichetelor de masă, in valoare de 62 Ron, sau o masă postdonare la centrul de transfuzie sanguină în echivalentul valorii totale a tichetelor de masă acordate.

| Dany008 a răspuns:

Un preten a fost de vreo 2 saptamani jumate de litru de sange pentru tichete in valoare de 62 de lei

| seby4music a răspuns:

Mi se pare ca iti da un bon de masa sau mai multe...nu sitiu exact ce valoare vreo 50-60 lei parca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar nu dau bani dau bonuri valorice

| laurentiu80 a răspuns:

Iti da un bon de 60 de lei, dar sunt magazine care ti le schimba si pe bani.

| Maryus_Bledea_1997 a răspuns:

Need money liviut?laughing