| noink a întrebat:

Se poate ca testul de sarcina sa dea un rezultat fals negativ daca este facut la 31 de zile de la contactul sexual? (avand in vedere ca este efectuat corect)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Almaster_Teresa_1979 a răspuns:

Testele de sarcina rareori dau rezultate false dar,
Doar un medic ginecolog dupa un control iti poate spune cu exactitate si 100% daca este sau nu sarcina.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Siguranta testelor de sarcina nu depaseste 98%, asa incat indiferent cum ai face un test de sarcina el nu poate fi 100% sigur.

| TCosminn a răspuns:

Mai fa-l odata. Daca iti da la fel inseamna ca e fals, daca nu, trebuie sa il faci si a treia oara. Orice iese a treia oara e corect.