| anonim_4396 a întrebat:

Se poate face scarlatina si pe la 13 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poti sa faci scarlatina la orice varsta.

soothe
| soothe a răspuns:

DA, se poate.

| Vizitiul a răspuns:

Da, este o boala care se manifesta in special la copii! Se manifeste prin cresterea temperaturii, unele infectii in gat, s-ar putea sa ai parte si de o eruptie rosie pe suprafata intregului corp, urmata de-o decojire!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da se poate. eu am avut la 12 ani.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da se poate. eu am avut la 12 ani.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da eu am 12 ani si acum sufar de aceasta boala si trebuie sa fac injeti foarte dureroase