| user5493 a întrebat:

Se poate vindeca singura conjunctivita, si fără picături în ochi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| user5493 explică:

Scrie pe internet ca se poate.Eu cred ca e ca orice infectie, sistemul imun incearca sa o combata. Picaturile se pot lua daca vezi ca nu se amelioreaza.Eu zic k sunt persoane care s-au vindecat asa.

| user5493 explică:

Te spalai doar cu apa curat pe maini? sau si sapun? exista sapun special pentru ochi?

| Laura78 a răspuns:

Nu cred. Dar daca mergi la un oftalmolog vei primii toate detaliile necesare.

| Ruššelle a răspuns:

Eu mă spălam dimineața și seara, cam în două zile sau una îmi trecuse.

| Bucalet_Mara_1992 a răspuns:

Nu. Dar daca ai asa ceva te sfătuiesc sa mergi la un oftalmolog.