| AnatoliyMikhailov a întrebat:

Se vor contiua cercetarile pentru un leac pentru HIV/SIDA?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ei spun ca da, dar interesul lor este sa nu se gaseasca asa ceva, deoarece se castiga foarte multi bani din medicatia care se vinde ca sa tina omul bolnav, pe o perioada lunga de vreme.
Exact ca in cazul cancerului, sunt deja medicamente care vindeca cancerul, dar nu sunt prescrise, fiindca sunt mult mai scumpe si te tin bolnav mai multi ani, citostaticele.

| Donsavas a răspuns:

Probabil ca s-a descoperit si este pe piata dar nu este autorizat pentru asa ceva.

| Digikey a răspuns:

Depinde cati bani ies la afacerea asta.

| sopranaCadaverica a răspuns:

Nu cred. La cat de ardenta e campania incalzire globala-ecologie-veganism-antipoluare etc., pe langa faptul ca multi sunt incurajati sa nu procreeze din N motive. Se va dori tot mai mult micsorarea populatiei, iar tratamentul pentru HIV ar insemna un procent important de umanitate salvata si nu coincide cu 'progresul', viitorul...

| Nume6 a răspuns:

Omul poate merge pe lună, și nu s-a putut inventa un antidot pentru orice fel de boală?! Cum naiba?! Păi știi de ce, ca să facă ei bani. Farmaciile au cel mai mare venit, ţin în spate economia unei ţări.

| bmerry a răspuns:

Exista speculații ca s-ar fi găsit antidotul pentru HIV și ca in scurt timp va fi pus pe piața.