| sellingasses a întrebat:

Servus TPU :3 am si eu o mica problema..Luni dimineata m-am trezit cu o durere ingrozitoare,nu-mi mai simteam deloc maxilarul de sus.
Cand am ajuns la scoala,la prima ora mi-a trecut, iar dupa a 2-a zi mi-a aparut o umflatura micuta cam cat o unghie de copil mic...
Umflatura este aproape de cerul gurii, in spatele incisivilor...si ma deranjeaza cand mananc. Nu este inrosit locul iar umflatura abia daca se observa,numai daca o atingi iti poti da seama ca e acolo
Nu am idee de ce mi-a aparut, nu-mi amintesc sa fi mancat ceva care ar fi putut s-o provoace...
Asta este a 3-a zi si parca s-a umflat mai mult. Ma puteti ajuta? Rog seriozitate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sellingasses explică:

Eu sincer, nu mananc fructe nespalate laughing adica in general nu mananc fructe cu coaja cum ar fi marul etc... daca e il spal si il curat de coaja ^^ intotdeauna am facut asa.Cat despre spalatul pe dinti, au fost momente in care nu m-am mai spalat regulat si nu am patit chestia asta. Tin sa mentionez ca in dimineata aceea aveam si o durere in gat laughing probabil o fi un virus ceva... oricum multumesc pentru raspunsuri!

| ஐFluffyHeartஐ a răspuns:

Pai..eu ti-as propune sa te duci la dentist. Sigur ai facut-o pentru ca ai mancat fructe nespalate/nu te speli pe dinti s.a.
Eu m-am spalat pe dinti destul de des de cand mi-a aparut si mie..Dentistul meu mi-a spus ca am mancat fructe nespalate-asa e laughing-
Ai grija la ce mananci.
Bafta! tongue

| dyaangelcaster a răspuns:

Incearca sa o dai cu iere de albine, mierea de albine este un antibiotic natural