| alexa6808 a întrebat:

Slabesti daca fumezi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Z0n a răspuns:

Depinde de organismul fumatorului. Fumatul poate sa iti dea "peste cap" metabolismul.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
"Te ajută" prin slăbirea sănătății pulmonare și nu numai!
Pa, pa.

| shadovv a răspuns:

Nu cred.

| drifter_5260 a răspuns:

@ razvan, ala nu a murit de la tzigari
on topic: nu, dar dupa ce te lasi de fumat, te ingrasi

| lifeForJesus a răspuns:

Cu siguranța... NU! Iți spun din experiența proprie.

| Nastia a răspuns:

Nu,dar iti opreste dezvoltarea, cresterea in inaltime.

| Isa a răspuns:

Da oarecum slabesti doar ca uh iti distrugi sanatatea si o sa fii foarte slaba cand o sa fii de vreo 40 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu incepe sa fumezi doar pentru a slabi! deoarece devi independenta si te si imbolnavesti!

| Cosmin9 a răspuns:

Uneori da, pentru ca nu mai ai pofta de mancare...

| Razvan_2481 a răspuns:

Nu mai rau iti distrugi organismul! Crezi ca fabricatorii tigarilor scriu degeaba fumatul dauneaza grav sanatatii? Eu am avut un coleg care fuma de la 7 ani si pe la 18 a murit! Sfatul meu este sa nu te apuci ca daca te apuci nu o sa te mai lasi de ele niciodata, odata si odata o sa regreti asta daca fumezi!

| blonda_3634 a răspuns:

NU! Daca te lasi exista posibilitatea sa te ingrasi pentru ca metabolismul incetineste putin. Dar daca te apuci nu slabesti (decat poate cand te imbolnavesti)