| dolores_4478 a întrebat:

SOS! Mi-a aparut ceva la buza, e foarte inestetic. Cu ce pot trata pentru a disparea cat mai repede? FUNDA! :-

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Ruxuletz a răspuns:

Probabil ti-a iesit un herpes, il poti trata cu herpestop, sau daca nu e herpes du-te la un doctor.

| xCatastrophe a răspuns:

Probabil e un herpes daca stau sa ma gandesc...thinking
Sunt plasturi de noapte la farmacie pentru asa ceva, dar sunt cam scumpi.stiu si eu incearca sa intrebi o farmacista daca nu te ajta asta.winking

| AvrVladut123 a răspuns:

Cel mai bine e sa stai asa pentru cati trece fara sal tratezi cu numic happy FUNDAhappy

| 4money_6133 a răspuns:

Deci daca este herpes inseamna ca asta nu o sa fie ultima data cand o sa iti apara se trateaza cu plasturi antiherpes sau cu anumite creme. cremele nu sunt scumpe in jur de 10 lei un remediu mai neconventional ar fi pasta de dinti aplicata in locul cu pricina... insa daca nu este herpes atunci iti recomand o vizita la medic... s-ar putea sa fie si ceva mai grav si sa fie doar inceputul.gen impetigo