| Neymar2 a întrebat:

Spuneti-mi si mie unitatile de masura pentru lungine, greutate etc!

Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Cu toate că site-ul interzice să îți faci temele pe site, reușesc să te ajut.
Lungime-metru
Masă-Kilogram
Timp-Secundă
Intensitatea curentului-Amper
Temperatură-Celsius
Arie-Metru pătrat
Sper că e bine.Probabil că tu vrei să îți spun pe scara aceea, însă trebuie să ai în carte.

Mult succes la școală.

| Siracuzia a răspuns:

Lungime:metrul
Greutate:newtonul

Gasesti aici toate marimile fizice:
http://ro.wikipedia.org/wiki/M%C4%83rime_fizic%C4%83

| angel74dm a răspuns:

Lungime - metru,
masă - kilogram,
timp - secundă,
intensitatea curentului - amper,
temperatură - celsius,
volum - metru cub,
arie - metru pătrat.

Răspuns utilizator avertizat
| Ballet a răspuns:

Buna :]
Lungime= metrul
Masa [ Greutate ] = Kilogramul
Timpul = Secunda
Temperatura = Kelvin
Lumina = Candela
Curent = Amper
Substanta = Mol

Succes ^^

| Oandy11 a răspuns:

Nu am treaba dar asta e chiar banal la lungime e metrul si la greutate kilogramul...si "etc" tau nu stiu cum sa-l iaubig grin