| anonim_4396 a întrebat:

Stiati ca, Cola are efecte laxative?happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| Yang a răspuns:

Oare? scrie si pe cutie si gumele au acelasi efect

| ellene a răspuns:

Da... dar nu pentru toata lumea

| Ana a răspuns:

Da stiam.

| AdiSR a răspuns:

Merge sa scoti si petele de pe hainebig grin Are multe folosinte doar ca nu-i bun de bauthappy

| GdX a răspuns:

Doar atat?laughing Are efect coroziv laughing daca versi cola pe un metal si lasi 12 ore il macina.

| cornel a răspuns:

Nu stiamhee hee

| BiaJ a răspuns:

Da.big grin are mai multe. daca ai sti.nu cred ca ai mai bea.laughing

| Fvn a răspuns:

La naiba. D'aia ma apuca pe mine kcarea in masina [mereu beau Cola pe drum] rolling on the floor

| ForteGames a răspuns:

Da stiam! Tu stiai?

| only me a răspuns:

Se numeste 'efect laxativ'...si da, stiam
si guma arelaughing

| ruiseg a răspuns:

Si nu numai;)).
http://www.youtube.com/watch?v=LjbJELjLgZg
S-a facut si un experiment cu un ficat de pui si o pahar de cola: ficatul s-a dizolvat in cola, de unde si durerile de stomac rezultate in urma consumului de cola. Efectul laxativ cred ca e de fapt reactia sucului cu "interiorul";)), nu tocmai bun.

| lolfashion a răspuns:

Acum mi frca sa beau cola :S de ce e iubirea noastra interzisa? crying

| agrskate a răspuns:

Da

| cris10flori a răspuns:

Nu dar am aflat acum big grin