| Marikari a întrebat:

Stie cineva cum se pot trata viermii rectali la adulti? Arata ca parazitii la pisica sunt cam tot la fel doar ca nu sunt asa de albi si grosi.
Stie cineva despre ce vorbesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pot fi limbrici(astia sunt ca un fel de rame), panglica (tenie) astia sunt un fel de viermi lati care se pot rupe in bucati, si oxiuri (viermisori mici au doar cativa milimetri si sunt subtiri ca firul de ata). Sunt tot felul de medicamente la farmacie, un remediu naturist este consumul de usturoi.Intra pe google, cauta viermi intestinali si acolo vei gasi mai multe remedii, naturale sau cu medicamente, in functie de parazitii pe care ii ai.Sanatate!

2 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Seminte de dovleac... medicul iti poate prescrie medicamente.

| NowRelax a răspuns:

Fa-ti un examen coproparazitologic iar in urma rezultatelo vei primi medicatia necesara.