| vulturul85 a întrebat:

Stie cineva daca exista un tratament sau ceva sa scap si eu de psoriazis? nu mai pot am sebo-psoriazis

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Este o boală de care nu te mai vindeci niciodată. Face parte din viața ta.
Trebuie ținută sub control cu o medicație eficientă dată de un medic dermatolog, un mod de viață cât mai sănătos, un regim igieno-dietetic, mișcare în aer liber.
Sănătate.
Pa, pa.

| DannyNick a răspuns:

Asa este nu scapi nicioadata de ea dar ca sa ameliorezi du o viata fara stres, fara multe gramsimi(daca renunti la carne o sa fie un efect semnificativ) si exercitii fizice.