| simina2002 a întrebat:

Stiti eu sunt bolnava ex:ochii lacrimati, curge nasul ma doare in gat puteti sa imi ziceti un remediu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| maramiri14 a răspuns:

Trebuie sa te duci la medicul tau de familie si el iti va spune ce sa iei ca sa te faci bine.Du-te! Trebuie sa te faci bine pana la anul!happy

2 răspunsuri:
| RKR a răspuns:

Medicul stie mai bine decat TPU.

| VivianaAndreea a răspuns:

Pentru ochi ar trebui sa iei un unguent si sa tii putina vada peste ochi in timp ce unguentul isi face efectul, pentru gat ar trebui sa bei un ceai fierbinte si sa pui intr-o soseta sare si sa o pui intr-un loc incins ca sa se incalzeasca asta este remediul bunicii o sa-ti treaca imediat durerea in gatiar, pentru nas a...a sa ai mereu o batista langa tine