| anonim_4396 a întrebat:

Stiti remedii eficiente impotriva depresiei? Va rog, e ceva serios.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Andreea1119 a răspuns:

Psihologul...

| cosminbacau a răspuns:

Incearca sa mergi la un azil de batrani sa le dai cate ceva)mancare, haine) si apoi revii cu impresii. Bafta.

| mmiizzaas a răspuns:

Cred ca ar fi o solutie daca ai incerca sa pui pe o foaie vreo 3 motive pentru care nu merita sa fii trista.De exemplu : gandeste'te ca pierzi pentru fiecare 60 de sec cand esti trista, 1 minut din viata ta.Stii ca nu mai e alta...parerea mea e ca ti'ar face mult bine daca ai incerca sa zambesti. Unele lucruri nu merita macar bagate in seama... sper sa te fi ajutat.Pe mai tarziuhappy

| Catalinna a răspuns:

Incearca. Zoloft. e ft bun
sau uleiul de peste este foarte bun.
Cercetatorii norvegieni au descoperit ca o doza de 15 mililitri de ulei de peste admnistrata zilnic poate scadea cu 30% riscul de a dezvolta o depresie.

| Trolololol a răspuns:

Nu-mi mai spuneti de doctor/psiholog. Nu mi-au spus nimic folosit si cred ca mi-au si agravat situatia stresandu-ma cu tot felul de porcarii neadevarate.

| Trolololol a răspuns:

Dena, ca sa am motive sa nu mai fiu trist trebuie sa am motive sa fiu fericit. Si, de cand ma stiu, niciodata n-am avut un motiv sa fiu fericit.

Si pe langa asta, ce-mi pasa mie ca nu mai am alta viata? Orice s-ar intampla dupa ce mor, n-are cum sa fie mai rau decat ce-am trait pe lumea asta mizerabila.

| girls_9639 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la doctor!