| Unuseranonim a întrebat:

Sufar de o teribila anxietate sociala. Daca ma duc la farmacie fara adeverinta de la medic, imi poate oferi medicamente antidepresive sau anti anxietate? Vreau sa ma tratez fara psiholog sau psihiatru

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Olsen a răspuns:

De alea naturale care sunt frecție de picior de lemn în cazul tău.
Nu îți poate da fără rețetă!
Dacă te poți duce pana la farmacie nu e chiar asa teribila precum o descrii tu.
Cere complex de magneziu și ceva ceai pentru liniște, dar nu o sa îți dispară, poate se va ameliora puțin de tot, ai nevoie de pastile chimice de la un psihiatru nu de naturiste.
Am avut eu anxietate groaznica la pachet cu atacuri de panica și s-a ameliorat cu antidepresive și anxiolitice dar nu s-a vindecat.

| Bluestar15 a răspuns:

Salut, nu lua antidepresive sau anxiolitice fara recomandarea unui medic, e posibil sa se agraveze anxietatea (aceeasi substanta psihotropa poate ameliora anxietatea la unii pacienti si o poate agrava la altii) plus ca risti efecte secundare.

| Alexnix1 a răspuns:

Iti da doar ceva usor.
Dac chair ai nevoie, lasa o bancnota de 50 lei ca mita.