| zharmas a întrebat:

Tatal meu a inceput sa ia Betalok acum 1 an si de atunci pana acum a inceput reactii adverse. Noi nu ne-am dat seama, el nu a avut nici puls mare nimic si doctorul de familie i-a dat betalok si azi am citit reactiile adverse si are toate reactiile acelea: transpiratii abundente, tulburari ale ochilor, ameteli toate reactiile de la cele,, dese" la cele,, foarte rare". Ce as putea sa-i recomand? Eu i-am zis sa renunte la betalok ca se simte din ce in ce mai rau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Discutați cu un cardiolog înainte! Reactiile adverse nu sunt intotdeauna doar de la medicatie, ci si de la stilul de viata. Alimentația si odihna sunt mai mult decât necesare pentru tatăl dvs.

| christall a răspuns:

Sa mearga la dr care i-a dat tratamentul sa-i dea un alt medicament. Daca este important nu poate sa intrerupa tratamentul, trebuie inlocuit de urgenta cu altul

| Tramadol a răspuns:

Habar nu ai cu ce se mananca. BETALOC se da pentru hipertensiune, nu puls, iar tratamentul nu se intrerupe brusc pentru ca iti face doamne fereste un AVC. Sa mearga la medic sa ii inlocuiasca medicamentul. Si apropo, pe prospect sunt toate scrise ca sa nu fie ei trasi la raspundere.