| DaNa_7993 a întrebat:

Tot timpul mi-ati fost de ajutor, mi s-a raspuns cu seriozitate si cand am nevoie de un sfat cer ajutorul si sunt fff.multumita totdeauna mi-a fost util raspunsul.As dori inca o intrebare daca cineva stie si doreste sa-mi raspunda, rog foarte frumos. Uneori cand ma ating de copii se intampla fenomenul ca si cand ai atinge o priza electrica sau un obiect defect care fiind in functiune te,, curenteaza", si este chiar enervant, oare de ce? Pentru ca sunt energica si ei la fel? Adica uneori cu toate greutatile si chiar daca am trecut pragul de 40 ani uneori simt nevoia sa "zburd"simt o energie ca si cand eram copil.Inca ceva buzele mi s-au albit,, palide" nu mai am culoarea normala, asta acum de vreo 3 zile si-mi sunt si crepate. Oare din lipsa de vitamine in corp sa fie? Daca din asa, ce ar trebui sa fac sa nu-mi mai arate asa pentru ca eu nu am prea folosit rujurile de buze dar de acum va trebui si ceva crema,, ir" pentru buze. Dar probabil in corp este o lipsa de vitamine. Daca puteti careva sa ma ajutati, va rog frumos si va MULTUMESC ANTICIPAT.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| TaviSMURD a răspuns:

Nu iti fa griji e bioenergica (asta e termen medical fara vreo gluma) adica mai pe romaneste corpul tau are o capacitate mai mare de a atrage si genera energie iar cand intri in contact cu alte corpuri ce aduna energie se creaza campuri cu raza scurta energice si se produce o descarcare adica acea electrocutie minora care are loc e un fenomen normal mai ales daca porti haine de bumbac pur sau lana aduni mai multa energie. Oricum nu te speria e normal la unele persoane. partea cu buzele este cel mai probabil o cadere de calciu in faza incipita bea niste lapte si ia pentru orice chestie si niste multivitamine de la farmacie (sunt bune oricum mai ales iarna ) Bafta happy

| Cristynik a răspuns:

Ar trebui sa faci o vizita la medic, pentru problema cu buzele, si cu electricitate, si mie mi se intampla uneori, dar asta poate are legatura cu ELECTRIZAREA CORPURILOr, ceva legat de fizica.happy