| LLLLLLLL a întrebat:

Tratamente naturiste pentru febra?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| YTBDrawingBase a răspuns:

Ceaiul fierbinte e sfant

| Baton a răspuns:

Incearca ceaiul de musetel.in mod normal te linisteste. happy
cel putin pe mine.eu ma simt bine dupa el.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Faci exerciții ușoare zilnic, febra cedează mult mai repede.
Nu uita că o încălzire bună înaintea antrenamentului te ferește de astfel de neplăceri.
O baie caldă în care pui câteva picături de ulei esențial de lavandă, aromoterapie!
Frecții cu alcool, ceai de mentă îndulcit cu miere, spălarea corpului cu oțet de mere și apoi îmbrăcarea cu haine foarte groase.
Pa, pa.

| salajeanul a răspuns:

Tai marunt unsturoi il amesteci cu ulei de masline si te dai pe picioale cu el

| PopescuAdina a răspuns:

Aici gasesti o serie de tratamente naturiste pentru febra.
http://medicul.net/medicina-naturista/febra-2/