| zavaidok a întrebat:

Tratamente naturiste pentru nodul mamar

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Se cheamă medic... și e destul de "natural"
Tu te auzi ce prostie mănânci? Pentru noduli vezi un medic să-ți dea un tratament serios.

| zavaidok explică (pentru Azµre):

Prostii mananci tu, pooate si altceva, iar medicii au alt rol doar in ultima faza, la cutit,--idiotule

| Xenya a răspuns (pentru zavaidok):

Nu iti este rusine sa vorbesti asa?

| anka89 a răspuns (pentru zavaidok):

Pai sa stai pana ce esti gata de cutit laughing
Cate sti atatea zicilaughing
Orice problema de sanatate ai avea, primul lucru logic pe care l-ar face un om cu capul pe umeri este sa consulte un medic.Si dupa un diagnostic, poate incerca ce vrea muschii lui, doar ii vorba de corpul lui.

| Empathizer a răspuns:

Tratamentele naturiste sunt doar adjuvante. Ai nevoie de un diagnostic corect si tratament medical in primul rand, daca nu esti dispus sa-ti risti viata!

| diditza23 a răspuns:

Vezi mai intai o ecografie mamara, sa vezi de ce natura este nodulul. daca este hormonal,( cand am avut si eu niste noduli de la hormoni mi-au recomandat doctorii sex..si nu zic la misto.)

| diditza23 a răspuns:

Aa..sau poate fi doar un chist(pentru care exista nu stiu ce crema)

| csimion70 a răspuns:

Pentru tratamentul nodulilor este eficient administrarea unor produse naturiste cu efect de reglare hormonala (raport estrogen-progesteron), reglarea ciclului menstrual, atenuarea simptomelor in sindromul premenstrual si produse cu efect direct asupra tumorii benigne. CITESTE AICI http://www.farmacianaturala.com/......amari.html