| mimiwewem a întrebat:

Uleiul de ricin se gaseste la farmacie? Pentru ce este bun?
Eu nu am auzit pana acum de uleiul acestahee hee.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Drinni a răspuns:

Uleiul de ricin se gaseste la farmacie si are diferite arome [banana, portocala etc], este in jur de 4 lei un flacon de 40 de ml si este bun pentru cresterea rapida a parului, a unghiilor si a genelor.Majoritatea fetelor il folosesc pentru creserea rapida a parului, de cele mai multe ori amestecat cu alte ingrediente, ca masca. Fundita?

9 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Da se gaseste si in farmacii, am fost interesata de pret cand am auzit ca e 40 de lei am ramas straight face, pe net e mult mai ieftin sau la un plafar.

| missouri a răspuns:

Da, se gaseste in farmacie si mi se pare ca este pana in 5 lei.
Este bun pentru cresterea parului, a unghiilor, a genelor.

Bafta :*

| βÚβÚ a răspuns:

Da, de la farmacie il poti cumpara.Pai e bun pentru par, pentru firul de par, iti creste mai repede :)

Uite ceva nou...:)
http://ro.wikipedia.org/wiki/Ricin

| Piticaaa a răspuns:

Da, se gaseste la farmacie si este pentru a-ti creste parul mai repede.

| Alexxe a răspuns:

Pai, se foloseste impotriva caderii parului... big grin unii baieti de 14-15 ani o folosesc ca sa le creasca barba.big grin funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se gaseste la plafar.Despre beneficiile acestuia, citeste acest articol: http://healthy.kudika.ro/......icin.html.

| hecamefrommetalland a răspuns:

Uleiul de ricin se gaseste in farmaci iar rolul acestuia este de a-ti face parul sa creasca mai repede

| Dayana14 a răspuns:

Ulei de ricin se gaseste la plafar.

Este folosit pentru intarirea si cresterea parului, a unghiilor, a sprancenelor, a genelor!

http://sanatate.ele.ro/......a5899.html

| LICURICI_2701 a răspuns:

Da. pentru gene, unghii si piele