Întrebare recomandată | Denis777 a întrebat:

Un prieten a reusit sa se loveasca la ochiul drept si acum vede in ceata cu el,nu duce la fel de departe ca si cu ochiul celalalt, are vreo sansa sa isi revina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Consultul unui oftalmolog ar putea să-l scoată pe prietenul tău din ceaţă (şi la propriu, şi la figurat). Succes.

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Are sanse, dar nu e rau sa mearga la un oftalmolog sa nu fie probleme, cu vederea nu este de joaca.

| mona a răspuns:

Ar trebui sa mearga urgent la oftalmolog

| HoneyPot a răspuns:

Sanse sa-si revina de la sine sunt spre 0%. In cazul unor astfel de lovituri se poate desprinde cornea, ceea ce inseamna ca fara tratament adecvat poate orbi permanent in decurs de cateva luni. De urgenta la oftalmolog pentru a se determina cat de grava e problema.

| BiaaMikaleson a răspuns:

Ahm,nu-s medic.dar si un coleg s-a lovit la un oochi, la fel nu vedea clar,(doar culoarea, in ceata)SI a mers la oftalmolog(parca asa-i zicea lu' medicul cu ochii,happy )iar acum poarta ochelari.Rezulta:Sa se duca la medic.