| lory14 a întrebat:

Una dintre simptomele tumorii cerebrale este si aparitia febrei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Numai in stadii foarte avansate, mult dupa aparitia altor simptome, de obicei la pacienti in coma sau aproape in coma.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nici vorba!

| tyana a răspuns:

Depinde de locul unde apare tumora.Creierul este "centrul de comanda" si daca tumora este localizata in zona responsabila cu termoreglarea, da poate aparea si febra in astfel de tumorisad.

soothe
| soothe a răspuns:

Doar cateodata.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Depinde de situatie, dar in mod normal nu.De regula febra indica o infectie in organism.

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Cefalee (dureri de cap) frecventa (recurenta)
- senzatie de voma
- inapetenta (lipsa poftei de mancare)
- modificari de dispozitie si de personalitate
- modificari in abilitatea de a gandi si invata
- convulsii.
iti voi lasa un link si te rog intra, este sfaturi date de doctori.
http://www.sfatulmedicului.ro/......acient_803

| eni a răspuns:

Nu cred, mai repede afecteaza vederea. O cunostinta a fost diagnosticat cu aceasta boala.

| Roby67 a răspuns:

Nu, nu are nimic comun una cu alta.

| NimeniCuActe a răspuns:

Febra e un simptom comun la foarte multe boli... si nu, nu ai tumoare cerebrala happy