| aead a întrebat:

Unui cardiac i se poate administra Ventolin spray in crizele de astm? dau funda 1 multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Unui cardiac îi trebuie medicamente după recomandea medicului. Mergi la medic, povestește-i ce s-a întâmplat și spune-i să îți prescrie ceva bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU, sub nici o forma! Pentru astmaticii cardiaci exista inhalatorul Seretide Diskus, dar iti trebuie OBLIGATORIU prescriptia medicului! Tot medicul va hotara si doza corespunzatoare, in functie de gravitatea afectiunii cardiace!