| anonim_4396 a întrebat:

URGENT, va rog! Am mancat niste sticksuri Biskrem cu ciocolata si am vazut ca erau expirate de 3 saptamani. Mi se va intampla ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Plague a răspuns:

Poti manca expirat cat vrei. Termenul de expirare e pus pentru oamenii care au deranjamente la stomac. Pentru cei anormal de sensibili, bolnavi. Daca esti o persoana sanatoasa poti manca expirat cat vrei. Am mancat expirat si de ani de zile si nu am nimic. Termenul e pus pentru ca cei sensibili sa nu poata da firma respectiva in judecata in cazul in care se imbolnavesc de la produsele lor; dar de fapt produsul mai tine ani de zile peste termen (evident ca sunt si exceptii, dar sunt rare). Deci nu, nu patesti nimic. Asculta sfatul cuiva care a mancat lucruri expirate si de 10 ani laughing.

| Ioana_9117 a răspuns:

Stai linistita:d eventual sa te doara stomacul sau sa vomiti.dar iti trece, daca nu, te duci la doctor si iti da niste pastile si te faci repede bine happymacar vei stii din ce cauza a fostbig grin

| caractere a răspuns:

Nu. Nimic grav, eventual te pot deranja putin la stomac.

| candora a răspuns:

Nu-ti pot crea probleme foarte mari insa poti avea putina durere la stomac. Daca mai apar si varsaturi sau migrene cheama repede doctorul. Insa cred ca nu va fi cazul, nu este termenul prea mmare p-u acest produswinking

| Iulian03 a răspuns:

Depinde,ai grija de tine poti vomita sau poti avea diaree. Daca iti apar niste bube trebuie sa te duci neaparat la doctor.