| katahd01 a întrebat:

Va rog ajutati-ma cu un raspuns . De 2 zile tusesc ieri am rupt tusea si inca continui sa tusesc sec imi curge nasul am febra de ce anume boala sufar abia maine voi merge la medic si am nevoie de un raspuns azi multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Tusea nu este o boala ci doar un simptom al unei boli:bronsita, raceala, pneumonie.Te anunta ca undeva in corp exista o problema. Tusea uscata poate fi seaca chinuitoare si are punctul de plecare laringele.Trebuie sa recunosti tipul de tuse ca sa stii ce fel de tratament vei urma.Pana maine poti lua paracetamol sau algocalmin pentru a-ti scadea febra, sa bei multe lichide, ceai caldut cu vitamina C.Du-te maine la medicul tau de familie pentru consult si tratament necesar.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Esti racit.Ia paracetamol.