| CosminBone a întrebat:

Va rog ajutor, ma doare foarte tare partea stanga a corpului oleaca mai jos de brat e o durere foarte insuportabila respir greu si sunt singur acasa! Ajutor va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ori te-a tras curentul, ori sunt probleme de la inima.
In locul tau m-as grabi sa merg la cel mai apropiat spital.
Te pup!

| andrw1929 a răspuns:

Cel mai bine du-te la un doctor!
Succes!

| PrivateUsername12345 a răspuns:

Stai intins pe spate pe o suprafata neteda

| Annna122 a răspuns:

Heii.
Păi te tras curentul, încerăc să bei ceaiuri și să îți faci masaji în zona unde te doare, iar noaptea să dormi pe partea dureroasă și să nu te acoperi foarte mult fiidcă riști să transprieri și nu-i de bine.
Dacă vrei să scapi mai repede de durere pune pe cineva să-ți fac o frecție cu țuică în locul unde te doare.
Funda? Și stai liniștit dacă uremiz tot ce ți-am zis o să-ți revii în 2-3-4 zile happy

| david658 a răspuns:

Suna la salvare