| Fumiko a întrebat:

Voi cum va albiti dinți? Funcționează? Mulțumesc anticipat, funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Cu cenușă

| mgtow a răspuns:

Nu am nevoie pentru ca nu fumez si se mentin bine. Dentistul albeste nu exista solutii pentru uz caznic

| DoroteeaH a răspuns:

Poti sa folosesti anumite paste de dinti: ori cu alor vera, ori cu cărbune. Asta ajuta, dar în timp.
Sau, puțin mai costisitor, ai putea folosi plasturi pentru dinți, așa efectul va fi mai rapid. Eu așa fac. Fundă?

| Frank51 a răspuns:

Detartraj+periaj, recomand sa faci asta gratis la cabinetul scolii/facultatiiwinking

| Fumiko explică (pentru mgtow):

Nici eu nu fumez dar am purtat o perioada destul de lunga de timp aparat dentar și mi s-au cam îngălbenit.