| lovem3 a întrebat:

Vreau sa imi spuneti si mie cum se numesc acele prafuri sau unde pot gasi informatii pe internet despre niste prafuri care se pun in alcool si fac persoana care o bea sa fie inconstienta incapabila ce fel de droguri sunt? nu judecati gresit intrebarea nu e pentru mine nu vreau doamne fereste sa consum dar am nevoie de informatii despre aceste droguri pentru ca am o prietena careia i s-au pus asemenea lucruri la o petrecere...in fine :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Prietena ta putea sa moara!--- i-au pus in bautura un afrodisiac numit CANTARIDINA, deosebit de toxic si periculos. Praful se obtine din cantaridele uscate şi macinate (numit si "praf de gandacei")--- cantaridele sunt niste gandaci, Lytta vesicatoria( gandacul de frasin). Cantaridina se foloseste in medicina veterinara pentru stimularea sexuala a taurilor, a cailor de prasila.Folosirea e ei la animale impune un anumit dozaj care se realizeaza recurgandu-se la analize de laborator(se face o portie netoxica). Cum prietenei tale i s-a strecurat in bautura un asemenea praf fara a fi dozat/masurat in laborator, cred ca a avut un noroc formidabil sa scape cu viata!--- cantaridina provoaca hemoragii gastrice, intestinale si renale. Cantaridina NU este la indemana oricui! Citeste aici mai amanuntit : http://www.bioterapi.ro/......rasin.html

| lovem3 explică:

Jumbo sau cum te-o chema se pun intrebari pe acesti site pentru a putea fi ajutate persoanele in cauza nu inteleg de ce te bagi ca musca in c***t, daca vroiai sa ma ajuti raspundeai daca nu nu raspundeai si gata.

| lovem3 explică:

Multumesc thealchemist :*

| lovem3 explică:

Bai aceasta jumbo taci din gura si repet nu te mai baga ca musca ca esti o mucoasa care abia a facut si ea 14 ani si nai tu habar de chestii din astea vezi-ti de papusile tale sau ce probleme ai tu la varsta ta si nu te mai baga in necunostinta de cauza.

si gata ca nu ma cert cu tine pe acest site ca nu asta e scopu.

| niNNu a răspuns:

Se numeste prostie

| jumbO a răspuns:

Ce intrebare stupida!
N-ai minte fetitoo!
La revedere.

| jumbO a răspuns:

Dupa ce ca pui intrebari foarte...n-am cuvinte
STUPIDE...mai si raspunzi aiurea.
Needucat-o'!

| just8 a răspuns:

Mai eu stiam ca se poate pune si scrum de tigare.cunosc cazuri cand nici nu mai putea sa se ridice nici de pe scaunbig grin