| NICKSOOO a întrebat:

Vreau sa slabesc! Vreau cateva sfaturi practice; cate mese ar trebui sa iau, ce, cum, cand si la cat timp ar trebui sa fac... mentionez ca fac sport 5 din 7 zile pe sapt.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dieta 12 zile:
3 zile bei chefir;
3 zile mananci gaina fiarta;
3 zile mananci fructe;
3 zile mananci cascaval olandez si vin alb;
Bafta!

| Dilaa98 a răspuns:

In primul rand,sa stii ca iti dau doar niste sfaturi orietative,deoarece medicul este cel mai potrivit pentru asta.
Totul tine de vointa!
In primul rand evita dulciurile,chipsurile,alimetele bogate in grasimi,iar cat despre cartofi, orez paste, paine alba ( care am auzit ca ingarsa), ar trebuie sa mananci mai rar, nu deloc pentru ca organismul tau are nevoie de cate putin din toate alimentele.Si nu uita, mananca incet si echilibrat!
Consuma macar 2 l de apa/zi pentru a elimina toxinele din organism.
Fa miscare cat de des, de la cele simple pe acre le poti parctica acasa la alergat pin parc si alte sporturi.
Sper ca ti-am fost de folos.
A, si nu uita, sa nu te bazezi pe ceaiuri sau pastile de slabit, acestea nu fac altceva decat sa-ti distruga organismul!

| ancaroxy01 a răspuns:

Buna!
Este foarte bine ca faci sport!
TRebuie sa mananci putin si des.
Bea multa apa!
Adu-ti minte ca fast-foodul nu face parte din alimentatia sanatoasa.
Incearca sa mananci multe fructe si legume. happy
PLanifica-ti mesele!
Sper ca te-am ajutat putin-putin.
Bafta!