| AloneQsFini a întrebat:

VreaU si eu va rog frumos de niste exemple de mutatii folositoare la plante si animale!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MasterKing a răspuns:

Wow!>.laughing
habar nu am.big grin
nu m-am priceput niciodata la biologie.big grin

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

La plante ( in special la cactusi ) exista o mutatie care poate fi reprodusa si de om numita cristare ( un fel de altoire ). Prin acest fenomen deasupra unei plante se suprapune o alta planta care nu are radacina. Cele doua plante,, comunica" formand un singur cactus. Cel mai bun exemplu este Euphorbia Lactea.