| LittleRose a întrebat:

Vreo metode de combatere a starii de sufocare? Cunoasteti? Mentionez ca am astm iar astfel de crize sunt destul de frecvente.Multumesc anticipat! [funda :*]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Imediat cum incepe criza trebuie sa-ti administrezi doua pufuri de bronhodilatator (de exemplu Ventolin). Astfel criza va disparea fara sechele. Fiecare criza pe care o lasi sa se desfasoare fara tratament prompt distruge ireversibil cate ceva din plaman.

1 răspuns:
| KaRa23S a răspuns:

Mersul la doctor si ascultarea lui mdaaa, tipa buzunarul? Stiu ca doare cand le vezi asa goale insa doare mai starea aia a ta. Eu nu ma sufoc insa ametesc, numai vad nimic si o data am si lesinat.