| Parakeets a întrebat:

1.Cu ce pot dezinfecta plastilina, fără a i se duce culoarea sau a se strica ori întări, dar să fiu sigură și că e dezinfectată?

Există vreo soluție specială pentru dezinfectarea plastilinei?

Dacă o dau cu spirt, există riscul să devină inflamabilă sau să-și piardă culoarea ori să se întărească?

2. Unde pot găsi o cutie cu separatoare, de preferat din plastic pentru a putea fi dezinfectată și aceea, în timp, pentru a așeza pe culori plastilina?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Cu o lampă UV.

1 răspuns:
| Ilovedinero a răspuns:

1- s-a mai spus, o poti dezinfecta cu o lampa UV
2 Daca dai cu spirt se inmoaie
3In Dedeman gasesti cate cutii, cu separatoare pe care le poti modifica tu, de orice marime