| drag_osh a întrebat:

A folosit cineva agar agar? Se poate folosi chiar la frisca? Am incercat pana acum doar cu gelatina normala.

1 răspuns:
| Derosa a răspuns:

Da, înainte mama mea când făcea frișcă pentru prăjituri folosea acel praf ce intrarea foarte frumos frișcă, deci foloseste-o cu incredere dar și grija ca bolul in care faci frișcă și ustensila pe care o utilizezi pentru a o bate sa fie desemena rece. Iti va fi mult mai usor sa o bati. Succes!