| mbdaigual a întrebat:

Aa dori sa intreb si eu unde gasesc sa cumpar gelatina alimentara 100% bovina? Am nevoie urgent de un raspuns! Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| blddeea a răspuns:

In primul rand nu cred ca in tara asta mai poti gasi un produs 100% natural. Incearca la suparmarket, daca nu pe internet. Dar cel mai bine ar fi sa iti faci acasa, daca iti trebuie pentru o mancare ca pentru prajituri nu cred ca este indicata cea bovina?
Pentru casa se face exact ca piftia: se fierbe carne cu oase pana se desprinde carnea de pe os (cam 3-4-5 ore de fierbere la foc mic)